Jak zbudować relację opiekun-pies?

Większość opiekunów psów dąży do tego, by ich podopieczny cieszył się życiem i korzystał ze stwarzanych możliwości – ciekawych spacerów, zabaw czy regenerującego wypoczynku. Do właściwego funkcjonowania w „ludzkim” świecie niezbędne jest jednak dobre porozumiewanie się ze swoim czworonogiem oraz wypracowanie takich form zachowania, które zapewnią mu bezpieczeństwo i wysoki komfort, a także nie będą uprzykrzały życia, zajmującemu się pupilem człowiekowi.

Więcej „Jak zbudować relację opiekun-pies?”

Jak nauczyć psa samodzielności?

Samodzielność to ważny aspekt życia każdego psa, który wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Opiekunowie często zastanawiają się, jak nauczyć pupila radzenia sobie w różnych życiowych sytuacjach, nie tylko podczas nieobecności człowieka w domu. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą wzmocnić samodzielność Twojego psa.

Więcej „Jak nauczyć psa samodzielności?”

Psie przedszkole: czy dla każdego psa sprawdzą się spotkania grupowe?

Każdy szczeniak odbierany z hodowli potrzebuje odpowiedniego wychowania i właściwego wprowadzenia w świat, w którym będzie funkcjonował. Poza nauką czystości szczególne znaczenie będzie miało nauczenie go podstawowych umiejętności np. chodzenia na smyczy czy reagowania na najważniejsze komendy. Najlepszym sposobem postępowania będzie zapisanie go na zajęcia psiego przedszkola w dobrej szkole dla psów. W Konstancinie-Jeziornej kursy Szczeniaczkowo organizuje szkoła DOGADAJCIE SIĘ pracująca z psami wyłącznie metodami pozytywnymi. Przekonajmy się, co pies zyskuje dzięki udziałowi w takich kursach i sprawdźmy, dlaczego warto wybierać zajęcia grupowe.

Więcej „Psie przedszkole: czy dla każdego psa sprawdzą się spotkania grupowe?”