Tropienie, rally-o, nosework jako świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z psem – co warto wiedzieć o tych aktywnościach?

Aktywności takie jak tropienie, rally-o czy nosework są nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z naszym czworonożnym przyjacielem, ale także wpływają na relację między opiekunem a psem. Dzięki nim można utrzymać psa w dobrej kondycji fizycznej, zapewniając mu dobrą jakość życia. Warto więc bliżej przyjrzeć się tym dyscyplinom i sprawdzić, które z nich przypadną do gustu Twojemu pupilowi.

Nosework – wykorzystanie naturalnych predyspozycji psiego nosa

Nosework to dyscyplina sportowa, która bazuje na wykorzystaniu naturalnych predyspozycji psiego nosa do wyłapywania konkretnych zapachów. W trakcie zajęć pies uczy się rozpoznawania zapachu, a następnie wyszukiwania ukrytej próbki zapachowej i wskazywania jej swojemu przewodnikowi. Dyscyplina ta jest świetną propozycją dla każdego psa, niezależnie od wieku, rasy czy temperamentu. Nosework oferuje wiele korzyści. Buduje samodzielność i pewność siebie psa, wycisza i jednocześnie uczy koncentracji. Poprzez aktywację mózgu opóźnia procesy jego starzenia, sprawia psu przyjemność, a także pochłania dużo energii, co prowadzi do zdrowego zmęczenia psa. Dodatkowo, buduje wzajemne zrozumienie i poprawia komunikację pomiędzy psem i jego przewodnikiem.

Rally obedience – posłuszeństwo „na luzie”

Rally obedience to bardzo popularna dyscyplina psiego sportu, nazywana również posłuszeństwem „na luzie”. W trakcie pokonywania toru, na którym przeplatają się ze sobą zmiany pozycji, chodzenie przy nodze, zostawanie czy pokonywanie przeszkód, możemy nagradzać psa pochwałą, czasem smakołykiem czy prowadzić psa gestami. Dzięki temu jest to dyscyplina, która pozwala cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu. W naszej szkole dla psów w Warszawie na Bielanach nie mogło zabraknąć zajęć Rally-o, dlatego jeśli chcesz przekonać się o zaletach tej dyscypliny, zapraszamy do kontaktu.

Tropienie – fascynujące możliwości psiego węchu

Jeśli fascynują Cię możliwości psiego węchu, warto zainteresować się zajęciami z tropienia. Kurs ten przeznaczony jest dla psa w każdym wieku i każdej rasy i typu. Podczas zajęć teoretycznych dowiesz się jak pracować z linką, za pomocą której prowadzisz psa na śladzie. W ramach zajęć praktycznych pies będzie uczył się jak podążać za zapachem pozostawionym przez pozoranta, który układał ślad i jak w ten sposób odnaleźć go na jego samym końcu. Tropienie to kolejna doskonała propozycja dla tych, którzy chcą spędzać aktywnie czas ze swoim psem, jednocześnie rozwijając jego zdolności i umiejętności.