Psie przedszkole: czy dla każdego psa sprawdzą się spotkania grupowe?

Każdy szczeniak odbierany z hodowli potrzebuje odpowiedniego wychowania i właściwego wprowadzenia w świat, w którym będzie funkcjonował. Poza nauką czystości szczególne znaczenie będzie miało nauczenie go podstawowych umiejętności np. chodzenia na smyczy czy reagowania na najważniejsze komendy. Najlepszym sposobem postępowania będzie zapisanie go na zajęcia psiego przedszkola w dobrej szkole dla psów. W Konstancinie-Jeziornej kursy Szczeniaczkowo organizuje szkoła DOGADAJCIE SIĘ pracująca z psami wyłącznie metodami pozytywnymi. Przekonajmy się, co pies zyskuje dzięki udziałowi w takich kursach i sprawdźmy, dlaczego warto wybierać zajęcia grupowe.

Co można zyskać dzięki psiemu przedszkolu?

Zajęcia psiego przedszkola służą nauce podstawowych komend oraz wypracowywaniu zachowań, które zarówno szczeniakowi, jak i jego opiekunom ułatwią efektywne porozumiewanie się, a także reagowanie na wzajemne oczekiwania i potrzeby. Dzięki opiece instruktora opiekunowie mogą poznać zasady pracy z psem, uzyskać informację zwrotną na temat popełnianych błędów, a także otrzymać solidne podstawy do samodzielnej pracy z psem poza zajęciami.

Dlaczego warto wybierać zajęcia grupowe?

Uczestnictwo w zajęciach razem z innymi psami jest dla szczeniaka dużym wyzwaniem, zapewnia jednak również wiele korzyści. Do najważniejszych należy możliwość socjaliza-cymi psami, a więc oswojenia się z ich obecnością, nauka komunikacji i właściwych zachowań w grupie innych zwierząt, a także ćwiczenie w warunkach rozproszenia. Pies w trakcie zajęć grupowych nauczy się skupiać uwagę na opiekunie, mimo wielu bodźców docierających z zewnątrz. Istotna będzie także możliwość zabawy z innymi pieskami w przerwach między kolejnymi sesjami treningowymi pod okiem instruktora dbającego o bezpieczeństwo wszystkich szczeniaków. Poza szczeniętami z problemami behawioralnymi lub zdrowotnymi, zajęcia grupowe w psim przedszkolu okażą się optymalnym rozwiązaniem.