Historia

Historia prowadzenia szkoleń pod szyldem „Dogadajcie się” zaczyna się w 2010 roku. Wtedy, jako jedna z nielicznych warszawskich szkół pozyskaliśmy dach nad głową czyli przestronną salę, w której do dziś odbywają się szkolenia psów na warszawskich Bielanach.

szkoła dla psów

Z czasem rozszerzyliśmy działalność tworząc oddziały szkoły w Podkowie Leśnej (w latach 2013-2018), w Starej Miłośnie a potem Warszawa Wawer (w latach 2011-2023) oraz okolicach Konstancina-Jeziorny (od 2015 roku).

historia

Zawsze stawialiśmy sobie za cel szukanie takich miejsc, w których możliwe będzie zapewnienie uczestnikom jak największego komfortu podczas spotkań tak, by czworonożni kursanci mogli w bezpiecznej przestrzeni uczyć się współpracować z człowiekiem, a ich opiekunowie by mogli bez przeszkód uczyć się rozumieć swoje psy.

Początki szkoły to zespół w składzie Grzegorz Duda, Piotr Wojtków (założyciele), Agnieszka Kaniewska,  Agnieszka Wojtków oraz Magdalena Gmitrzak. Przez lata pozostawał on prawie niezmieniony, poza zapraszaniem do współpracy trenerów. Niektórzy z nich, tak jak Jakub Nemec, są z nami niemal od początku istnienia szkoły.
szkolenie psów

Od 2017 roku Dogadajcie się przechodziło w tym zakresie spore zmiany i obecnie współwłaścicielami szkoły są: Grzegorz Duda i Michał Augustowski wraz z Dorotą Parzyszek. Współpracuje z nami grono trenerów, których pracę ogromnie cenimy: Jakub Nemec, Joanna Dors, Ewa Lasek, Agnieszka Wojnicka-Żychowicz – wszyscy swoje pierwsze kroki stawiali przekraczając próg szkoły jako uczestnicy szkoleń.

Przez ponad 10 lat istnienia Dogadajcie się bezustannie się kształciliśmy co pozwalało nam stawać się lepszymi trenerami, behawiorystami a nade wszystko nauczycielami dla Was i opiekunami dla swoich psów. Część z nas to czynni zawodnicy różnych dyscyplin psich sportów – rally-o, working testów dla retrieverów, tropienia użytkowego. Uczestniczymy w seminariach, warsztatach ze specjalistami z kraju i zagranicy. Mamy w swym gronie również wykładowców, prelegentów podczas seminariów kynologicznych, autorów publikacji, wolontariuszy schronisk, osoby prowadzące domy tymczasowe, wolontariuszy zajmujących się dogoterapią. Mamy pasję do uczenia siebie i do przekazywania tej wiedzy Wam. 
wykonywanie komend

W prowadzeniu szkoły liczy się dla nas nie tylko aspekt uczenia wykonywania konkretnych komend, ale przede wszystkim uczenie ludzi o psach zgodnie z najnowocześniejszą wiedzą jaką o nich dysponujemy, o ich emocjach, potrzebach i relacji, jaką mogą tworzyć z opiekunami jeśli tylko my, ludzie, będziemy tego chcieli. Od zawsze stawiamy na współpracę z psami bez wykorzystywania technik bazujących na przymusie, awersji i odżegnujących się od emocjonalnej sfery życia psów. 

Historia prowadzenia przez nas szkoły to nasza duma – jesteśmy jedną z najdłużej działających na rynku w stolicy szkół dla psów i ich opiekunów i jesteśmy przekonani, że będziemy ją tworzyć przez kolejne dziesiątki lat.