W jakim wieku warto rozpocząć szkolenie psa?

W jakim wieku warto rozpocząć szkolenie psa? To pytanie zadaje sobie wielu opiekunów czworonogów, którym zależy na dobru pupila i są świadomi jego potrzeb. Czy istnieje więc odpowiedni moment, od którego należy zacząć naukę? Jakie są różnice w szkoleniu młodszych i starszych psów?

Szczeniaczkowo — pierwsze kroki w nauce pupila

Okres szczenięcy to czas, kiedy pies jest najbardziej otwarty na naukę i chętnie przyswaja nowe informacje. Dlatego warto rozpocząć naukę już od pierwszych dni pobytu szczeniaka w naszym domu. W tym okresie warto skupić się na nauce chodzenia na smyczy, przywoływania, podążania za właścicielem czy rezygnacji. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że szczeniak jest jeszcze bardzo młody i potrzebuje czasu na przyswojenie nowych umiejętności. Dlatego warto zachować cierpliwość i konsekwencję w nauczaniu.

psim przedszkolu w Warszawie na Bielanach zależy nam na tym, aby przekazać właścicielom pupili wiedzę o psach, o ich potrzebach oraz w jaki sposób komunikują się ze sobą i z ludźmi. Pokazujemy, jak można efektywnie bawić się z psem oraz udzielamy wskazówek na różne nurtujące kwestie dotyczące wychowania szczeniąt, takie jak np. nauka czystości.

Szkolenia również dla starszych piesków

Trzeba mieć na uwadze, że starsze psy również mogą być szkolone i uczyć się nowych umiejętności. Dla wielu z nich może być to dopiero początek nauki. Oczywiście, tempo nauki może być nieco wolniejsze niż u młodszych psów, ale z odpowiednią motywacją i cierpliwością opiekuna, sukces jest jak najbardziej możliwy. 

Jeśli poszukujesz profesjonalistów, którzy specjalizują się w szkoleniach psów, zapraszamy do kontaktu. Oferujemy nie tylko szkolenia dla szczeniaków i młodych psów. Nasza oferta skierowana jest do psów w każdym wieku i na każdym etapie rozwoju. Korzystając z naszego autorskiego kursu „dogadajcie się”, nie tylko zdobędziesz cenne informacje na temat psów: ich funkcjonowania czy sposobów komunikacji, ale też w komfortowych warunkach i przy wsparciu specjalistów, nauczysz się efektywnie trenować ze swoim psem.