Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - Zawody Obedience 14-16.04.2012
o szkole oferta galeria kontakt

DOGadajcie się na zawodach Obedience!

I po zawodach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych psów i z nas samych:)

Pierwszego dnia zachwyciła Lola, która na pełnym skupieniu pewnie pokonała wszystkie ćwiczenia "jedynkowe". Równie pewnie zaprezentował się Neptun, który ze stoickim spokojem przy boku Agnieszki pokazał, że pomimo swoich dziewięciu lat zawody Obedience też dają mu dużo radochy. A jego przewodniczce - Agnieszce, która zamaszyście rzucając aport połamała go na 2 kawałki, udało się nawet o drobinę rozbawić publiczność ;) Lolek pokazał w swojej pracy dynamikę i typowy radosny staffikowy temperament przez cały swój występ. Niestety sporo punktów "poleciało", gdyż w czasie zawodów zebrało się jemu na amory ;) Kaj to już weteran zawodów Obedience. Równo przeszedł tor "trójkowy" stając przy numerku "3" na podium.

W niedzielę z klasą 0 przyszło się zmierzyć naszym kolejnym zawodnikom. Każdy z duetów zaprezentował się super. Oceny doskonałe u sędziego Jacka Lewkowicza mówią sama za siebie. Yzzy, Samba, Blues i Juicy wykonywali ćwiczenia radośnie, z dużym zaangażowaniem i ogromną chęcią. I to jest dla nas najważniejsze. Każdemu zdarzyły się małe wpadki i potraciliśmy kilka punktów jednak część ćwiczeń była wykonana po prostu idealnie. Skok przez przeszkodę w wykonaniu Yzzy, aport i zmiany pozycji w wykonaniu Samby, zostawanie w pozycji zaprezentowane przez Bluesa czy chodzenie przy nodze Jiucy'a z pewnością mogły się podobać.

Dla ciekawych poniżej wyniki i lokaty naszych psów:

Klasa 0 (stawka 25 psów)
Magdalena Gmitrzak i Juicy MYRIAD RIGHT START TO A DAY, owczarek australijski, 93 punkty, lokata 3
Grzegorz Duda i Samba Princes of the Sun, flat coated retriever, 92,5 punta, lokata 4
Dorota Warakomska i Blues Yoachim Psia Cometa, labrador, 91 puntów, lokata 6
Aleksandra Słyk-Przeździecka i Yzzy, flat coated retriever, 87 punktów, lokata 8

Klasa 1 (stawka 13 psów)
Magdalena Łęczycka i Lola, border collie, 263 punkty, lokata 1
Agnieszka Kaniewska i Neptun, mix, 221 punktów, lokata 6
Piotr Wojtków i AlfaTauri Toby Junior, SBT, 173,5 punkty, lokata 10

Klasa 3 (stawka 4 psy)
Magdalena Łęczycka, Kay Donum Cordis, owczarek belgijski, 190,5 punkty, lokata 3


Jednak nie wyniki są najważniejsze. Najbardziej cieszy nas to, że udało nam się bawić i cieszyć czasem spędzonym z naszymi psami podczas zawodów tak samo jak na naszych treningach. Korzystając z okazji chcielibyśmy szczególne podziękować naszej trenerce Magdzie, która pomaga nam przygotować się do zawodów a w trakcie startu daje nam bardzo duże wsparcie i cenne wskazówki.
© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka