Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - Marta Dziedzic
o szkole oferta galeria kontakt

Marta Dziedzic

Behawior i szkolenie zwierząt były moimi konikami już od czasów studenckich. Zaowocowało to zdobyciem tytułów lic. psychologii zwierzęcej ze specjalizacją w stosowanej psychologii psa na Collegium Humanitatis (2015) oraz mgr psychologii ze specjalizacją w neuropsychologii na Uniwersytecie Warszawskim (2015). Moje prace dyplomowe dotyczyły wpływu różnych typów treningu na reaktywność emocjonalną u psa. Emocje są najważniejszym elementem mojej pracy z psami.

Szczegóły pracy behawioralnej nad zachowaniami problemowymi dopracowywałam podczas kursu dyplomowego behawiorysta COAPE, z którego piszę obecnie pracę zaliczeniową typu case study (2017).

Przez ponad dwa lata (2012-2015) byłam aktywnym członkiem koła naukowego EthoFamily w Zakładzie Psychologii Zwierząt Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii, gdzie zajmowaliśmy się badaniem zachowania gryzoni, szympansów, goryli, kapucynek, ale również psów i kotów. Praca w Zakładzie poszerzyła moje horyzonty na temat etologii zachowania różnych gatunków zwierząt.

Poza studiami ukończyłam dwustopniowe szkolenie na Instruktora Canid (2014) z moim Bearded Collie Hipisem, gdzie dopracowywałam umiejętności pracy z własnym psem. Z pomocą Piotra Wojtków i Grzegorza Dudy rozpoczęliśmy z Hipisem wspólną pracę nad dyscypliną Rally-O, co zaowocowało startami w ogólnopolskich zawodach i zdobyciem tytułu Rally-1 (R1) w roku 2014 oraz Rally-2 (R2) w 2015. Od 2016 moje zainteresowania szkoleniowe skupiły się przede wszystkim na obedience (OBI) oraz pracy węchowej (mantrailing, nose work). Obecnie (2016/2017) jestem w trakcie kursu Instruktor Nose Work prowadzonego przez instruktorów Szwedzkiego Klubu Nose Work (SNWK), gdzie poszerzam swoją wiedzę na temat fascynującego świata psiego nosa.

Z DOGadajcie się współpracuję od marca 2014 roku, kiedy to rozpoczęłam roczny staż pod czujnym okiem Piotra Wojtków, podczas którego uczyłam się jak przekazywać umiejętności pracy z psem innym ludziom. Od tamtej pory prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych z zakresu szkolenia psów stało się nieodłączną częścią mojego życia.

Uczestniczyłam w następujących szkoleniach i seminariach:

- 2012, szkolenie w zakresie postępowania ze zwierzętami doświadczalnymi (Anna Reinholz-Trojan, Maciej Trojan)
- 2012, szkolenie dla osób sprawujących opiekę nad zwierzętami doświadczalnymi (Anna Reinholz-Trojan)
- 2012, seminarium "Pamięć u psów" (Amber Batson)
- 2012, seminarium "Poskramianie dzikusa. Wyciszanie psa przy użyciu nagród" (Amber Batson)
- 2012, szkolenie "Trener Profilaktyki Pogryzień" (Fundacja Terapeutyczna Pies dla Stasia)
- 2014, I roztoczańskie warsztaty tropienia użytkowego (Maria Kuncewicz)
- 2014, Kurs Instruktorski stopień I (Canid)
- 2014, Kurs Instruktorski stopień II (Canid)

Prywatnie...

Na co dzień towarzyszą mi moi dwaj kompani Hipis (Bearded Collie) i Alvin (rasowy kundel). Z obojgiem trenuję Rally-O oraz tropienie użytkowe, które uważam za najlepszą zabawę zarówno dla psa, jak i dla przewodnika. Hipis jako pies z natury wyjątkowo spokojny nauczył mnie wiele o pracy nad motywacją podczas treningu. Obecnie często pomaga mi również w pracy podczas zajęć indywidualnych. Alvin natomiast, pies "z przeszłością", który trafił do mnie już jako osobnik dorosły dał mi ważne lekcje na temat opanowywania emocji (zarówno psa jak i człowieka ;) ), walki z mniejszymi i z większymi strachami oraz szczególnej roli konsekwencji podczas nauki.

Moje dyplomy i certyfikaty:

© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka