Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - Agnieszka Kaniewska
o szkole oferta galeria kontakt

Agnieszka Kaniewska (Walicka)

trener szkolenia psów

Ukończyłam studia na kierunku Architektura Krajobrazu na SGGW. Tematem mojej pracy inżynierskiej był projekt ogrodu dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i towarzyszących im psów. Świetlica i specjalny projekt ogrodu pozwala na przeprowadzenie na terenie dogoterapii i zabaw z udziałem psów. Aktualnie piszę prace magisterską o parkach zaprojektowanych specjalnie dla ludzi z psami, dzięki czemu łączę moją pasję i wiedzę w dwóch dziedzinach. Od kilku lat należę do Fundacji Terapeutycznej Pies dla Stasia, gdzie prowadziłam i prowadzę zajęcia edukacyjne dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Prowadziłam także zajęcia dla dzieci z autyzmem, Zespołem Downa oraz Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Wyszkoliłam i prowadziłam swojego psa w roli psa terapeuty przez 4 lata. Dziś już jest na emeryturze. 2 lata pracowałam w Fundacji Pomocna Łapa realizując projekty sponsorowane przez PFRON- prowadząc zajęcia z dogoterapii, uczestnicząc w pokazach i piknikach. W ramach działalności fundacji także pomagałam organizować i prowadziłam zajęcia w szkole dla psów.
Pracuję także indywidualnie z różnymi psami, prowadzę domowy hotel dla psiaków po szkoleniu w naszej szkole (więcej informacji w zakładce szkolenia indywidualne).

Uczestniczyłam w następujących szkoleniach i seminariach:

- Kurs trenerski Alteri - ukończyłam z tytułem Trenera Alteri (dyplom)
- 25 września 2009 - udział w seminarium z Turid Rugaas "Praca psa-terapeuty", w Fundacji Psia Wachta
- 24 maja 2009 - udział w seminarium z Alexa Capra "Testy behawioralne w procesie adopcji psów"
- 16-17 kwietnia 2010- udział w seminarium prof. Raymonda Coppingera." Historia naturalna psowatych, rozwój ewolucyjny, inteligencja, emocje i zachowanie się psów", Ami Chen
- 10-12 września 2010- udział w seminarium z Alexa Capra "Komunikacja psów", Fundacja Psia Wachta
- styczeń 2011- seminarium z Alexa Capra "Rehabilitacja psów agresywnych", Fundacja Psia Wachta

Prowadziłam następujące szkolenia:

- Szkolenie "Podstawy Dogoterapii"- podczas 10.edycji
- Seminarium "Pies w terapii, edukacji i profilaktyce"
- Kurs "Zaprzyjaźnij się ze Swoim Psem" w szkole dla psów Fundacji Pomocna Łapa
- Kursy "Szczeniaczkowo" w filii szkoły Dogadajcie się w Starej Miłośnie
- Kursy "Dogadajcie się" w filii szkoły Dogadajcie się w Starej Miłośnie
- prowadzę testy wstępne i egzaminy dla psów terapeutycznych pracujących z dziećmi w Fundacji Pies dla Stasia

Doświadczenie w pracy z dziećmi:

- udział w turnusie rehabilitacyjnym dla podopiecznych z różnymi dysfunkcjami organizowanym przez Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka KLEKS
- prowadzenie zajęć edukacyjnych z udziałem psów na terenie warszawskich i podwarszawskich przedszkoli m.in.:; Klubik Malucha; Przedszkole nr. 11 na ul. St.Dubois 3; Przedszkole Żyrafa, Przedszkole nr. 2 na ul. Orlej 11; Przedszkole Integracyjne nr. 312 na ul. Okińskiego, Przedszkole nr. 286 ul. Mandarynki 1, Przedszkole Echa Leśne.
- prowadzenie zajęć terapeutycznych z psami w Ośrodku Rehabilitacyjno - Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu
- prowadzenie zajęć edukacyjnych u 6-letniego chłopca z autyzmem

Prywatnie...

Przede wszystkim jestem mamą i żoną - łączę codziennie domowe obowiązki, opiekę, zabawę i wychowanie mojej cudownej córki z opieką, zabawą i szkoleniem psów. Codziennie odkrywam nowe sposoby na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Mieszkają z nami trzy psy, dwa labradory i suczka w typie amstaffa po przejściach. Każdy z naszej szóstki ma zapewniony czas, miejsce i przestrzeń do zabaw oraz na odpoczynek. Wszyscy kochamy ruch i staramy się wykorzystywać sport jako część codziennych aktywności z dzieckiem i psami. Nasze przygody, pomysły i perypetie oraz historię suczki Loli opisuje w wolnych chwilach na blogu :
agawu.blox.pl

Czasami startuję w zawodach obedience, na razie kl.0 i w dogtrekkingu. (OBI z Neptunem, zobacz:
Obedience - Warszawa 17-18 lipca 2010
Mistrzostwa Pomorza Obedience 2010 )
Doskonalę swój warsztat pracując metoda klikerową z końmi, ucząc je takich umiejętności jak targetowanie nosem lub kopytami, podnoszenie nóg wskazanych palcem, wchodzenie do koła, ukłon, zmiany chodów. Lubię absurdalny humor, jazdę na rowerze i rolkach, jestem energiczna i empatyczna, marzę o życiu z dala od miasta.

Media:

- http://rdc.pl/index.php?/pol/artykuly__1/warto_wiedziec/dogoterapia_terapia_psem
Rozmowa w Radiu dla Ciebie nt. dogoterapii.

Moje dyplomy i certyfikaty:

© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka