Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - Sport - Dummy Team
o szkole oferta galeria kontakt

Dummy w DOGadajcie się

Zawody Dummy dla retrieverów na sztucznych aportach to nowa dyscyplina kynologiczna, której celem jest sprawdzenie predyspozycji i umiejętności typowych dla tej grupy psów. Przed psami stawiane są różne ćwiczenia, które mają sprawdzić czy nasz retriever potrafi poprawnie aportować zarówno z lądu jak również z wody. Czy potrafi zapamiętać miejsce upadku dummy i po pewnym czasie szybko go odnaleźć. Czy potrafi w odpowiedniej kolejności szybko przynieść kilka wcześniej rozrzuconych dummy a przy tym wszystkim w jaki sposób współpracuje ze swoim przewodnikiem. Wszystko to jest ocenianie w skali 0-20 pkt.

Chcąc rozwijać umiejętności naszych psów i spędzać czas w miłym towarzystwie stworzyliśmy Dummy Team DOGadajcie się. Wspólne treningi dają nam motywację do ćwiczeń a naszym retrieverom możliwość zaspokojenia potrzeb. Śnieg, deszcz czy upał nie jest w stanie przeszkodzić nam w treningu, bo radość jaką z tych spotkań czerpiemy my i nasze psy jest bezcenna:) Chcemy również startować w zawodach i tam weryfikować swoje umiejętności.

Nasz Team:

Grzegorz Duda i Brita

trener zespołu / zawodnik

Brita jak na prawdziwego retrievera przystało uwielbia aportować i nosić coś pysku. Noszenie gazety, smyczy czy koszyka wiklinowego to nieodłączny element niemalże każdego spaceru. Potrafi też podać każdy przedmiot od kluczy po monetę czy kartę kredytową na parówce kończąc. Szukałem więc czegoś co pozwoli wykorzystać jej potencjał, bo widziałem te iskierki w oczach gdy miała przed sobą zaaportować np. zabawkę z wody. Po jednokrotnym starcie w Konkursie Pracy Retrieverów wiedziałem, że to jest to co Brita uwielbia. Szukałem jednak alternatywy do KPR i wreszcie pojawiły się w Polsce zawody dummy. Za namową kilku osób stworzyliśmy grupę, która regularnie spotyka się i ćwiczy ze swoimi retrieverami. Przed nami starty w zawodach. Ciekawe jak w nich wypadniemy?
...........................................................................................................................................................................................

Anna Dziekanowska i Norma

członek zespołu / zawodnik

Od 7 lat hoduję flat coated retrievery, które łączą w sobie charakterystykę świetnego psa rodzinnego, oraz niezastąpionego towarzysza łowów. Dlatego tak ważne, by zachować ich użytkowość i rozwijać umiejętności. Treningi dummy są niezastąpione, ponieważ uczą psa spokojnej pracy przy innych retrieverach, ćwiczą spostrzegawczość, rozwijają zmysł węchu i pokazują młodemu, niedoświadczonemu psu jak ma posługiwać się nosem. Cudownie rozwijają więź pies-właściciel i pokazują obu stronom, iż mogą na sobie polegać-a zaufanie jest bardzo ważne w tej pracy. Moje psy świetnie sprawdzają się w czasie sezonu, nie ma "niepodniesionych" postrzałków i niemożliwych aportów. Ja jestem spokojna, że pracują skutecznie. One, że mogą mi ufać i, że nie wydaje komend na próżno. A moja praca hodowlana udowadnia , iż psy użytkowe-szkolone i sprawdzone w polu, dają równie (a może i bardziej !) uzdolnione potomstwo.
...........................................................................................................................................................................................

Irena Jurkowska i Samba

członek zespołu / zawodnik

Przez pierwsze dwa lata swojego życia Samba była retrieverem totalnie nie aportującym-goniła za piłeczką póki ta się toczyła a gdy ta się tylko zatrzymywała Samba błyskawicznie traciła nią zainteresowanie i stwierdzała że węszenie w trawie jest milion razy ciekawsze. Jednak niespodziewanie zaskoczył nas przełom w tym temacie-po kursie trenerskim w Alteri gdzie do zaliczenia egzaminu musiałam z psem wypracować podawanie przedmiotu Samba zaczęła mi podawać niemalże wszystko i wszędzie ;) - nawet nieproszona wpychała mi gdy siedziałam na kanapie kapcie, pilota i wiele innych niepotrzebnych mi rzeczy. I w tym samym mniej więcej czasie znajomi z Labteamu zorganizowali Pierwsze polskie Zawody Retrieverów na Dummy. Pojechałam na nie bez psa żeby przyjrzeć się jak mogą pracować retrievery i stwierdziłam że warto by ukierunkować jakoś nowo odkrytą pasję Samby. Wraz z kilkoma innymi kursantkami DOGadacie się namówiłyśmy Grzegorza do wspólnego trenowania i tak oto połączyła mnie z Sambą nasza nowa pasja jaką jest aportowanie dummików.
...........................................................................................................................................................................................

Ewa Rembikowska i Rejs

członek zespołu

Trafił mi się golden, czyli pies z genami do wody i aportowania. Czemu zatem tego nie wykorzystać do wspólnej interesującej zabawy? Po kursach z posłuszeństwa, po próbach w obedience w sposób naturalny przyszła kolej na aport - ze zrozumiałych względów - sztuczny. Dummy wykorzystuje i podkreśla wszystkie predyspozycje goldena, dając mu radość z pracy dla człowieka w warunkach takich, jakie najbardziej lubi, czyli w wodzie, w szuwarach, na łące, pod chmurką, przy deszczu. Na razie ćwiczymy i szlifujemy formę. A potem?
...........................................................................................................................................................................................

Agnieszka Faber i Bazyl

członek zespołu

Nigdy specjalnie nie ciągnęło mnie w stronę retrieverów, a od niego wręcz się opędzałam i mówiłam sobie, że w ogóle ich nie lubię, zwłaszcza jego. Miał być u nas tymczasowo, więc było to bardzo rozsądne wyjście z punktu widzenia mojego zdrowia psychicznego Los zdecydował jednak, że biszkoptowy Chrupek do nas wrócił i stał się moim własnym, pierwszym retrieverem. Rozpoczęcie treningów było kwestią czasu, bo bardzo chcieliśmy COŚ ze sobą trenować. Zarówno Baziowi jak i mnie dummy sprawiają niewyobrażalną frajdę, zacieśniają więź między nami, wzbogacają warsztat trenerski, odstresowują i dają okazję do spotkania z resztą zespołu. Bazyl szybko stał się wyjątkowy- dla mnie i na treningach, bo odznacza się wielką pasją aportowania, żywiołowością, szybkością i chęcią współpracy.
© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka