Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - opinie
o szkole oferta galeria kontakt

Kasia, Maja i Inka

Inka to cudowna sunia przygarnięta przez nas ze schroniska w wieku ok. 2 lat. Ukochana i wymarzona sunia naszej córci. Tylko, że do córki nie chciała za bardzo przychodzić by się bawić czy pieścić. Uznawała bardziej nas, dorosłych. Żadne próby zmiany tej sytuacji przez nas podejmowane nie dawały spodziewanego efektu. No i co - rozpacz! Obiecałam córce to zmienić. Obiecałam jej, że "znajdę czarodziejkę od piesków". I znalazłam.

W internecie znalazłam Agnieszkę Faber. Po spotkaniu z nią nastąpił przełom w naszym rodzinno-psim życiu. Agnieszka była u nas półtorej godziny. Opowiadała nam o różnych ogólnych zasadach, które powinny u nas zapanować, o zachowaniach psów, o tym jak odbierają i interpretują one nasze zachowania. Pokazywała nam jak poprzez różne, fajne zabawy Maja może zacieśnić więź z Inką. Jak nauczyć ją siadać, czy kłaść się. Dodała kilka cennych wskazówek. Po spotkaniu przesłała mailem podsumowanie. Dzięki temu mogliśmy mieć listę punktów na lodówce. Pożyczyła nam też książki o psach do poczytania.

Maja jest teraz bardzo zadowolona, relacje dziewczyn poprawiły się. I nawet nie dzięki temu, że sumiennie wykonywała zadania, ponieważ jedne zadania były udane, inne nie. Najważniejsze, że Agnieszka pokazała Mai, że Inka to istota, która ma swoje preferencje, pozwoliła jej zrozumieć Inkę, a zrozumienie to klucz. Teraz córka nie cierpi gdy sunia nie chce się bawić. Zresztą teraz Inka sama przychodzi do córki się bawić, słucha jej, w nocy śpi koło niej, jest weselsza i bardziej zrelaksowana, wie, że może jej ufać. Agnieszka, po prostu... baaardzo dziękujemy :))

Kasia, Maja i Inka
© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka