Szkolenie psów Warszawa - DOGadajcie się - opinie
o szkole oferta galeria kontakt

Anna Marciniak i Rocco

Trudno pisać o tym, co dał nam kurs w Dogadajcie się. Bo kurs i wchodzące w jego skład dwa cotygodniowe spotkania to tylko kropla w morzu naszych wspólnych doświadczeń, a wiedza przekazana w jego trakcie to ułamek tego, czego od Piotra i Grześka dowiedzieliśmy się w czasie wielu wspólnych rozmów jeszcze długo, długo po nim. Zainteresowanie naszymi problemami i naszym psem nie było nigdy liczone w złotówkogodzinie, a odpowiedzi na każde dodatkowe pytanie doliczane do ostatecznego rachunku.

Nasze wspólne doświadczenie przypomina bardziej stan stałej troski o dobro psa i budowania z nim zrozumiałej dla niego relacji - a te emocje, w moim odczuciu, płynąć mogą tylko z serca autentycznych psubraci. To fundament, z którego można sięgnąć po wszystko.

A więc, przewrotnie, nie chcę pisać tu o bezawaryjnym pozostawaniu na dowolny czas i dystans w praktycznie dowolnych rozproszeniach, nie chcę dziękować za szybkie dostawianie się do lewej, czy przywołanie, które jest w stanie zawrócić psa od uciekającej sarny. Bo kurs u Piotrka i Grześka to przede wszystkim budowanie z psem relacji, która przetrwa wszystko oraz możliwość poznania narzędzi umożliwiających wykształcenie u psa dowolnych zachowań (wchodzenie na drzewa? - proszę bardzo!), pod okiem szkoleniowców, którzy narzędzia te doskonale czują, stosują - a co najważniejsze - bezbłędnie rozumieją.

Dziękuję ludziom, którzy z czasem stali się najwspanialszymi i najbardziej wyrozumiałymi przyjaciółmi dla mojego psa i wzorem, oraz autorytetem dla mnie.

Ania i Rocco
© DOGadajcie się
projekt: Hania Jankowska-Lekszycka